شادوبن اینستاگرام چیست؟

آیا مشاهده کرده اید که اینگیجمنت یا نرخ تعامل شما به طور مشکوکی کاهش یافته ، تعداد فالوور هایتان چطور؟ یا عکس هایی که در هشتگ ها استفاده کرده اید، نشان داده نمی شود؟  این احتمال وجود داردکه تله شادوبن اینستاگرام گرفتار شدید- و حتی از آن خبر ندارید. در چند ماه گذشته ، تعداد زیادی از کاربران تحت تأثیرShadowBan اینستاگرام قرار گرفته اند – و باعث از بین رفتن اینگیجمنت آنها می شود ! اگر هرگز در مورد  شادوبن اینستاگرام اطلاعی ندارید، در پست زیر، ما دقیقاً توضیح می دهیم که ShadowBan اینستاگرام چیست و چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید:

شادوبن اینستاگرام چیست؟

واژه “shadowban” از سال 2006 شکل گرفت ، اما اخیراً مورد بحث قرار گرفته و خیلی از کاربران را گرفتار کرده است. البته اولین این اصطلاح توسط توییتر مورد استفاده قرار گرفت و شروع به فیلتر کردن توییت های نامناسب شد.

نحوه کار شادوبن در اینستاگرام به صورت است که، پست های اینستاگرامی شما را از نظر کاربرانی که شما را فالو نمی کنند پنهان می کند، که طبیعتا این عمل موجب کاهش نرخ رشد تعامل و جذب فالوور شود. به طور واضح تر بخواهیم بیان کنیم ، اگر در اینستاگرام شادوبن شوید و از هشتگ در پست خود استفاده کنید ، فقط شما و فالوورهای فعلی خود هنگام جستجوی هشتگ های مورد استفاده خود ، قادر مشاهده پست هستند.

اگر شخصی که حساب شما را فالو نمی کند یکی از آن هشتگ ها را جستجو کند ، پست شما قابل نمایش برای آن نیست! که اساساً کل هدف و استراتژی برای استفاده از آن هشتگ با شکست روبرو می شود.

بنابر این شادوبن شدن می تواند مشکل بزرگی باشد. و این بدان معنی است که شما برای جذب مخاطب هدف دچار مشکل می شوید، و در نتیجه، نرخ رشد تعامل شما کاهش می یابد حال اگر از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می کنید، می تواند منجر به کاهش مشتریان شما و صدمه به کسب و کارتان شود.

چه عواملی باعث ایجاد Shadowban در اینستاگرام می شود؟

علت شادوبن اینستاگرم و شبکه های اجتماعی دیگر بروز یکسری رفتار های خاص از جمله اسپم کردن و سوء استفاده گرا می باشد. در مورد اینستاگرام ، به نظر می رسد این شبکه اجتماعی بیشتر کاربرانی را هدف می گیرد که رفتارهای ناخواسته یا نامناسب از خود نشان می دهند.

آنچه جالب است، یجورای این عمل اینستاگرام نیز به نفع کاربران است و به آنها تجزیه و تحلیل بهتری ارائه می کند اما نکته ای که قابل بررسی است، یکسری رفتار های کاملا غیر اسپم به عنوان دلایل شادوبن شدن نامبرده می شود به عنوان مثال استفاده مکرر از یک هشتگ یکسان به دفعات زیاد.

اینستاگرام در یک بیانیه جالب به موضوع « Hashtag Search Issue » اشاره می کند و ۳ راهکار تولید محتوای مناسب را معرفی می کند. همچنین به طور کاملا نامحسوس با بیان عبارت « Improvement to our System » به موضوع ShadowBan اشاره می کند.

جالب است نه زیرا این تنها باری است که اینستاگرام که مسئله هشتگ را مطرح کرده است.  با این حال ، اینستاگرام به جای اعتراف به شادوبن آن را بهبود سیستم توصیف می کند و سپس به بیان دیگر اینستاگرام می گوید برای رشد کسب و کار های بیزنسی بر روی هشتگ متمرکز نشوند و به سمت تبلیغات پولی آنها را هدایت کند. تقریبا راه اصلی برای جذب مخاطب یک پیج تجاری، استفاده از هشتگ ها بوده و اگر اینستاگرام روی این مورد حساس بشود و اکانتی را جریمه کند، تنها راه چاره آنها برای دستیابی به مخاطبان هدف خود، استفاده از تبلیغات اینستاگرام است و این یعنی درآمد بیشتر برای این شبکه اجتماعی!

چگونه از شادو بن اینستاگرام جلوگیری کنیم:

الکس توبی، کارشناس بازاریابی اینستاگرام ، اخیراً مقاله ای در وبلاگ خود با تعداد زیادی نکات عالی منتشر کرده است که توضیح می دهد چرا اکانت شما شادوبن شده است و چگونه می توان  از ShadowBan  شدن جلوگیری کرد. در اینجا به مهم ترین نکات اشاره می کنیم:

1. از هشتگ های بن شده یا شکسته در پست های خود استفاده نکنید.

برای اینستاگرام با بیش از  1میلیارد کاربر،کنترل کامل اکانت افراد و هشتگ های مورد استفاده بسیار دشوار است. در بسیاری از اوقات ، یک هشتگ با محتوای نامناسب پر می شود – به عنوان مثال زمانیکه از یک هشتگ از محتوای نامناسب و نامربوط  استفاده می شود و دستور العمل های اینستاگرام را رعایت نمی کنند، توسط این شبکه اجتماعی ،شادوبن می شود.

زمانیکه این اتفاق بی افتد یعنی شما دیگر به آن هشتگ دسترسی ندارید یا محدود می شوید. با وجود شادوبن به نظر می رسد اگر از یک هشتگ بن در پست خود استفاده کنید، اینستاگرام پست های شما در هشتگ های دیگر در همان پست را نشان نخواهد داد.

2. استفاده نکردن از نرم افزارهای و سیستم هایی که قوانین اینستاگرام را رعایت نمی کنند:

اینستاگرام به تازگی الگوریتم سخت گیرانه خود را در مورد ربات ها به روزتر کرده، نرم افزار هایی که برای لایک یا افزایش فالوور دارند از جمله برنامه های که شما را ترغیب می کنند با دریافت سکه لایک یا فالوور جذب کنید. که این می تواند باعث شادوبن اینستاگرام شود.

همچنین اگر از نرم افزار هایی استفاده می کنید که پست های شما را به صورت برنامه ریزی ارسال می کنند شانس شادوبن شدن را از طرف اینستاگرام افزایش می دهید.

می دونم الان با خودتان می گویید چطور مگر می شود بدون ربات های اینستاگرامی فعالیت کرد؟! با من همراه باشید تا به شما نشان دهم چگونه:

توصیه متخصصان بازاریابی در اینستاگرام این است، که به کل استفاده از ربات ها در اینستاگرام را متوقف کنید اما توصیه من به شما اندکی متفاوت تر است!

توصیه دیگری که به شما می کنم این است که در مرتبه اول تعامل با فالوور های خودتان در این شبکه اجتماعی در روز بالا ببرید و یادتان باشد همانطور که در بالا گفتیم برنامه های رایگانی که در ازای پرداخت پول به شما سکه اعطا می کنند که فالوور یا لایک ارسال کنید، استفاده نکنید.

نکته دیگر اینکه از پلتفرم های افزایش فالوور واقعی فعال استفاده کنید، و زمانیکه از این خدمات بهره مند می شوید به هیچ وجه تا پایان یافتن سفارشتان بر روی پیجتان کار نکنید.

به جمع چند هزاری ما بپیونید

ما تا آخر کنار شما هستیم
افزایش فالوور واقعی فعال ایرانی اینستاگرام

۳) خودداری از تغییرات خیلی بزرگ در فعالیت هایتان!

آیا می دانستید که اینستاگرام برای فعالیت های شما محدودیت هایی قرار می دهد. به عنوان مثال شما برای لایک ها، کامنت ها و اکانت هایی که فالو یا آنفالو می کنید، محدودیت هایی دارید که این محدودیت ها، برای هر اکانت متفاوت بوده و بسته به سن پیج شما و پارامترهای دیگر فرق می کند.

در هر صورت، سعی کنید حداکثر ۱۵۰-۲۰۰ لایک در ساعت، ۶۰ کامنت و ۶۰ فالو/آنفالو داشته باشید و نه بیشتر!

علت این محدودیت ها این است که اینستاگرام می خواهد فعالیت ربات ها را مختل کند و اگر بر فرض در یک بازه یک ساعته، شما 50 نفر را فالو کنید و همانجا 25 نفر آنها را آنفالو کنید، اینستاگرام متوجه می شود که فعالیت شما وابسته به ربات ها می باشد و در نهایت شادوبن می شوید.

4- رعایت تمام جوانب تا اینکه از طرف کاربران ریپورت نشوید:

یکی از روش های دیگری که در سیبل شادوبن اینستاگرام قرار میگیرید ریپورت شدن توسط کاربران است.این نکته حائز اهمیت است که فقط با ریپورت شدن از طرف چند کاربر این اقدام انجام نمی شود. زمانیکه تعداد ریپورت ها بالا رفت و خود اینستاگرام فعالیت شما تجزیه و تحیلی کرد و  تشخیص می دهد شادوبن شوید یا نه.

از کجا بدونیم بدونیم هدف شادوبن قرار گرفته ایم:

با توجه به در نظر گرفتن آنچه بیان شد شاید شما متوجه شده باشید که نرخ تعامل شما و فالوور هایتان کاهش یافته است. از آنجا که اینستاگرام صریحاً نمی گوید که آیا حساب شما شادوبن شده است یا نه، فقط چند راه وجود دارد که به طور قطع متوجه شوید:

1.  از یک حساب جدید یا حساب شخص دیگری استفاده کنید:

بهترین راه و ساده ترین راه برای اینکه بدانید تحت شادوبن قرار گرفته اید، استفاده از این روش است. در این روش ابتدا یک پست بگذارید و از ۲ تا ۳ هشتگ نسبتا ضعیف استفاده کنید و در کامنت اول نیز ۲ تا ۳ هشتگ نسبتا ضعیف بگذارید.

در مرحله بعد ، از یک دوست که حساب شما را فالو نمی کند، بخواهید در هشتگ های که شما استفاده کرده اید جستجو کند و ببیند پست های شما برای آن نمایش داده می شود یا نه. درصورتیکه نمایش داده شود مشکلی نیست اگر نمایش داده نشود شما شادوبن شده اید.

۲) استفاده از سیستم آنالیز شادوبن اینستاگرام

در این روش شما می توانید از آنالیزور شادوبن اینستاگرام استفاده کنید.

در این روش شما آدرس پیج خود را به این سایت می دهید و به شما می گوید که آیا پیج شما گرفتار بن نامحسوس شده است یا نه!برای پیدا کردن سایت های مرتبط میتوانید عبارت check instagram shadowban را درگوگل سرچ نماییدتا لیست سایت هایی که در این خصوص فعالیت دارند را مشاهده کنید.

امیدارم این مطلب در مورد شادوبن اینستاگرام به شما کمک کرده باشد. و اگر از این پست خوشتون اومد نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. 

 • مزایای خرید فالوور واقعی فعال

  مزایای خرید فالوور واقعی فعال

  مزایای خرید فالوور واقعی فعال نرم افزار پرطرفدار اینستاگرام این روزها تبدیل به مکانی برای ارائه ی ایده ها ، برقراری ارتباط با دیگران ، مشاهده وضعیت و علایق [...]

 • سریعترین ربات اینستاگرام

  سریعترین ربات اینستاگرام

  در سریعترین ربات اینستاگرام را رایگان ثبت نام کنید ربات افزایش فالوور واقعی ایرانی اینستاگرام , ربات منشن خودکار اینستاگرام، ربات دایرکت اینستاگرام، ربات لایک ایرانی اینستاگرام، ربات ویو ویدیو [...]

 • آموزش تصویری منشن در کامنت اینستاگرام

  آموزش تصویری منشن در کامنت اینستاگرام

  در برخی از شبکه های مجازی مثل اینستاگرام دو قابلیت مهم و کاربردی وجود دارند، که به کمک آن می توان پیجی را به مخاطببن خود معرفی نمود. تگ [...]

 • شادوبن اینستاگرام چیست؟

  شادوبن اینستاگرام چیست

  آیا مشاهده کرده اید که اینگیجمنت یا نرخ تعامل شما به طور مشکوکی کاهش یافته ، تعداد فالوور هایتان چطور؟ یا عکس هایی که در هشتگ ها استفاده کرده [...]

 • خرید فالوور واقعی یا غیر واقعی اینستاگرام؟

  خرید فالوور واقعی یا غیر واقعی اینستاگرام؟

  احتمالاً همه شما این نوع تبلیغات را دیده اید: ”1000  فالوور فیک 10 هزار تومان| فالوور ارزان اینستاگرام 15 هزار تومان "یا" خرید فالوور اینستاگرام | به سرعت فالوور [...]

 • دایرکت اینستاگرام

  تعامل از طریق دایرکت اینستاگرام

  چت کردن راجع به مسائل شخصی و اشتراک گذاری مکان ها، صفحات هشتگ و پروفایل ها، از طریق پیام های خصوصی یا دایرکت به طور مستقیم برای کاربران امکان [...]

 • چگونه هشتگ ها ی هوشمند بسازیم؟

  چگونه هشتگ ها ی هوشمند بسازیم؟

  آیا فکر کرده اید از هشتگ اختصاصی خود در ارتباطات کسب و کار خود استفاده کنید؟ اگر از هشتگ های هوشمندانه استفاده کنید، به طور چشمگیری باعث افزایش دیده [...]

 • چرا نباید فالور فیک بخریم؟

  چرا نباید فالوور فیک بخریم؟

  احتمالاً همه شما این نوع تبلیغات را دیده اید: ” 1000 دنبال کننده 10هزار تومان !!! " اگر مشاغل سختی برای جلب جذابیت آنلاین دارید یا شخصی که می خواهد [...]

 • چگونه ریچ و ایمپرشن خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

  چطور درخواست های فالو در اینستاگرام را پس بگیرم ؟

  در چند ماه گذشته به روزرسانی های اینستاگرام ، ما شاهد این هستیم که این پلتفرم سخت تلاش می کند تا ویژگی های خود را گسترش دهد ، و [...]

 • تفاوت ریچ با ایمپرشن

  افزایش ایمپرشن و ریچ اینستاگرام

  مطمئناً در insights اینستاگرام خود با این دو اصطلاح ایمپرشن و ریچ مواجه شده اید. افزایش ایمپرشن و ریچ هر دو برای موفقیت در استراتژی کلی شما در [...]

اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه